пʼятницю

Три причини вивчити Python

 

Одна з найпростіших мов програмування, що стає дедалі поширенішою

    Python посідає четверте місце за популярністю серед мов програмування, поступаючись тільки класичним Java, C і С++. Сьогодні кожен програміст повинен володіти цим інструментом, і я поясню чому.

    Свого часу Python мене вразив: код легко читався, відчувалася схожість із мовою С, не до крайнощів, як у Java, але досить, аби відчути щось знайоме. Такий результат досягається завдяки використанню вже знайомих конструкцій з інших мов. Хоча я бачив код мало не вперше, він мав елегантний і зрозумілий вигляд, тож зі свого досвіду раджу обирати саме Python як першу мову програмування для вивчення. Назву ще три причини.

Python зручний для веб-розробки

    До знайомства з Python я писав веб-застосунки на PHP і не міг уявити зручнішої мови програмування. Але я помилявся: те, що на PHP займало вечір роботи, з Python потребувало кількох хвилин, а додатковим бонусом став швидкий і стабільний код.

    Завдяки наявності застосунків з готовими рішеннями стандартних завдань веб-розробки, швидкість реалізації окремого проекту зростає в рази. Під стабільністю слід розуміти надійність функціонування застосунку за будь-яких умов.

Python надійний

    Bank of America обрав Python для управління критично важливими системами, а Комісія з цінних паперів США просуває Python як мову для підтримки Wall Street – звучить доволі переконливо. Така довіра небезпідставна: невелика кількість рядків коду для виконання одного завдання робить його менш схильним до проблем і простим для налагодження.

    Також Python використовують для масштабування рішень у низці складних завдань, результат можна побачити в онлайн-сервісах YouTube, Dropbox, Reddit, Quora і Disqus. Спочатку ці ресурси мали невеликий, але оригінальний функціонал. З часом їхня популярність зростала, вони впроваджували нові опції, а зробити це швидко й безболісно допоміг саме Python.

computer

    Ба більше, навіть у Google в основному використовують Python. Наприклад, у машинному навчанні, яке допомагає тобі знайти будь-що. Звісно, цим Google не обмежується й використовує Python у багатьох своїх проєктах: Google Cloud Platform, Gmail, Google Drive, Google Translate.

Python використовують у Data Science

    Хоч би який шлях у світі IT ти вибрав, дані стануть його частиною. Навички аналітики стануть не менш потрібними, ніж навички програмування, а Python застосовується в обох сферах. На рівні з мовою R найчастіше в Data Science застосовується Python, а кількість відкритих вакансій на Python-розробника перевищує кількість аналогічних для мови R. На відміну від Python, мова R – це специфічний інструмент, що використовується в наукових дослідженнях і статистичному аналізі.

    Даних менше не стає, потреба в спеціалістах зростає, тому для того, щоб точно не загубитися в майбутньому, починай вивчати Python уже зараз.

Де вчити?

Головним ресурсом і незамінним помічником лишається інтернет, а саме онлайн-курси, які допоможуть розібратися в хитрощах Python.

    Stepik: Програмування на Python. Вступний курс до мови Python, що розрахований на новачків без досвіду. Ти дізнаєшся про базові поняття, що є загальними для всіх мов програмування. Окрім навчального матеріалу, викладачі пропонують цікаві завдання для самостійного вирішення.

    Learn Python від Codecademy. Онлайн-курс, покликаний ознайомити користувача з основами програмування мовою Python. Серед інших ресурсів вирізняється інтерактивним підходом до навчання. Курс іноземний, тож матимеш змогу попрактикувати свою англійську.

    Coursera: Програмування на Python від МФТІ. Навчальна програма передбачає як найпростішу інформацію, так і поглиблений матеріал. Протягом 6 тижнів ти опануєш мову Python, а твоїм фінальним проектом стане власний клієнт-серверний застосунок.

Немає коментарів:

Дописати коментар